Náš web využívá technologii Cookies, díky které vás můžeme sledovat a zničit vám život. Stejně jako každý web.

Udělit souhlas Více informací

Copyright neuznáváme

Myslíme si, že současný systém autorských práv v Evropě brání svobodné tvorbě videoobsahu. Jednotlivcům i větším projektům hrozí například vysoké pokuty za používání cizí hudby, které ovšem velkým tvůrcům té hudby neškodí, naopak tím často získávají bezplatnou reklamu. Sítě jako Youtube musí kvůli těmto zákonům používat složité algoritmy, kterým hledají ve všech videích nepovolený obsah a velice přísně ho buď mažou, nebo alespoň zpeněžují tím způsobem, že peníze jdou korporacím stojícím za tou hudbou.

Protože je Metrobus taktéž malým tvůrcem, kterému tento systém znepříjemňuje život, snažíme se jít příkladem a autorská práva nepodporovat. Prohlašujeme tedy, že kdokoli smí využívat části našich videí ve svých dílech v rozumné míře, s rozumným uvedením autora a za rozumnou cenu. Pokud potřebujete jeden záběr na autobus do svého malého neziskového videa, použijte ho a nic neřešte. Pokud používáte naše záběry ve zpravodajství, napište do rohu "zdroj: Metrobus" nebo něco podobného. Pokud budete naopak vysílat celá naše videa v kině a vybírat za to tísícikorunové vstupné, bylo by slušné nám z toho něco dát – jinak bychom to museli nějak řešit, a soudy jsou bohužel také možností.

Neručíme ovšem za vhodnost našich záběrů pro vaše použití ani za jakékoli škody způsobené jejich nevhodným používáním. Taktéž vám nemůžeme garantovat práva na námi převzatý obsah, například právě hudbu ve videích.

Samozřejmě vám nic nebrání se domluvit na přesných podmínkách na našem emailu – metrobus@metrobus.link.

Reklama