Jsme Metrobus

Vytváříme komentovaná videa z hromadné dopravy.
Zábavným a zároveň efektivním stylem vám přinášíme informace, ke kterým byste se sami nedostali.

Redakce

Na tvorbě pořadu Metrobus se podílí mnoho lidí – nejstarší už více než dva roky. Bez jejich přímé i nepřímé podpory by náš pořad vůbec nemohl vznikat ve formě, na kterou jste zvyklí. Kromě moderátorů, které nejčastěji vidíte na obrazovce, jsou nutní i lidé, co píší scénáře, pracují s kamerou nebo poté zpracovávají jednotlivé záběry ve střižně.
Ty nejdůležitější osoby vám vyjmenováváme na této stránce.

Vít Macháček - Aslanex
Vedoucí pořadu

Aslanex je zakladatelem Metrobusu a stále se ho snaží vést kupředu. Organizuje celou redakci a když zbude čas, rád tvoří videa na originální nebo kontroverzní témata. Aby toho nebylo málo, je i autorem tohoto webu... Když se zrovna nevěnuje dopravě, řeší politiku, hraje v Divadle Kámen nebo sedí u počítačových her.

František Dohnal - FraDo
Kameraman a střihač

František Dohnal neboli FraDo je 3. nejstarším členem Metrobusu. Stará se hlavně o technickou část věci jako je kamera nebo střih. Taky ale píše scénáře na recenze. Ve volnu hlavně hraje simulátory na počítači. Taky hraje divadlo, jezdí na horským kole a dělá železniční modeláře, ostatně železnice je jeho hlavní koníček.

Jiří Trsek - Anlex
Správce sociálních sítí

"Jsem tu 10 minut a nevím co tu dělám". Tak jsem se představil v náborovém videu na Metrobus. Je to ale pravda jen z poloviny. 10 minut zase tak moc daleko od pravdy není, protože jsem se k týmu Metrobusu přidal poměrně pozdě, ale druhá část výroku chybná je. Vím přesně co tu dělám - mám na starosti plnění obsahu na instagram a facebook. Kromě toho občas moderuju. A co dělám jinak? Pracuji, studuji, cestuji a hraju hry.

Tadeáš Havlík - Taddy
Fotograf a asistent redakce

"V týmu od konce roku 2017 tvořím instagram a dodatečná videa do expresu a recenzí zastávek. Spolupracuji také s vydavatelstvím Wolf na tvorbě časopisu Městská doprava. Těší mě když nás sledujete a sdílíte naše videa."

Rafael Filsak - Raf
Redaktor

Je asi jasné, že mám rád dopravu a věci s ní spojené. Na Metrobusu točím převážně výluky, vymýšlím nové věci a vyjmečně něco dávám na IG

Děkujeme také lidem, kteří nám vypomáhají občasně a kteří s námi spolupracovali v minulosti:
Václav Novák, Lukáš Kozmer, Helena Macháčková, Josef Sklenička, Matěj Havránek, Dominik Mašek, Vašek Burian a další...