Jsme Metrobus

Vytváříme komentovaná videa z hromadné dopravy.
Zábavným a zároveň efektivním stylem vám přinášíme informace, ke kterým byste se sami nedostali.

Redakce

Na tvorbě pořadu Metrobus se podílí mnoho lidí – nejstarší už více než dva roky. Bez jejich přímé i nepřímé podpory by náš pořad vůbec nemohl vznikat ve formě, na kterou jste zvyklí. Kromě moderátorů, které nejčastěji vidíte na obrazovce, jsou nutní i lidé, co píší scénáře, pracují s kamerou nebo poté zpracovávají jednotlivé záběry ve střižně.
Ty nejdůležitější osoby vám vyjmenováváme na této stránce.

Vít Macháček - Aslanex
Vedoucí pořadu

Aslanex je zakladatelem Metrobusu a stále se ho snaží vést kupředu. Organizuje celou redakci a když zbude čas, rád tvoří videa na originální nebo kontroverzní témata. Aby toho nebylo málo, je i autorem tohoto webu... Když se zrovna nevěnuje dopravě, řeší politiku, hraje v Divadle Kámen nebo sedí u počítačových her.

František Dohnal - FraDo
Kameraman a střihač

František Dohnal neboli FraDo je 3. nejstarším členem Metrobusu. Stará se hlavně o technickou část věci jako je kamera nebo střih. Taky ale píše scénáře na recenze. Ve volnu hlavně hraje simulátory na počítači. Taky hraje divadlo, jezdí na horským kole a dělá železniční modeláře, ostatně železnice je jeho hlavní koníček.

Jiří Trsek - Anlex
Správce sociálních sítí

"Jsem tu 10 minut a nevím co tu dělám". Tak jsem se představil v náborovém videu na Metrobus. Je to ale pravda jen z poloviny. 10 minut zase tak moc daleko od pravdy není, protože jsem se k týmu Metrobusu přidal poměrně pozdě, ale druhá část výroku chybná je. Vím přesně co tu dělám - sleduju aktuality, připravuji a natáčím Expres, plním náš instagram a kromě toho střihám. Jsem takový multifunkční člověk. No a jinak? Pracuji, studuji, cestuji, hraju hry a samozřejmě šotím vše co jezdí a uveze to více než osm lidí.

Rafael Filsak - Raf
Redaktor

Je asi jasné, že mám rád dopravu a věci s ní spojené. Na Metrobusu působím od ledna 2018. Za tu dobu jsem natočil asi 10 videí. Nejraději a nejčastěji natáčím výluky nebo vymýšlím nové věci jako například sérii Adventní kalendář.

Daniel Černý - Dan
Redaktor

Ahoj, já jsem Dan, a členem Metrobusu jsem od října 2018. Mým velkým zájmem je doprava, ať už z pohledu nadšeného a aktivního cyklisty, pokojného cestovatele MHD, nebo politického aktivisty, bojujícího za podporu udržitelné mobility. Dále se zajímám o elektromobilitu, obzvláště trolejbusy/elektrobusy. Povoláním jsem technik 3D tiskáren, takže občas poznávám dopravu i z pohledu řidiče. Pro Metrobus zatím hlavně píši scénáře a moderuji. Časem bych chtěl začít i natáčet a stříhat. Zatím jsem vymyslel a zrealizoval video Závod přes Libeňský most a několik videí pro Adventní kalendář. Ale určitě jich bude víc ;)

Děkujeme také lidem, kteří nám vypomáhají občasně a kteří s námi spolupracovali v minulosti:
Václav Novák, Lukáš Kozmer, Helena Macháčková, Josef Sklenička, Matěj Havránek, Dominik Mašek, Vašek Burian a další...