Jsme Metrobus

Vytváříme komentovaná videa z hromadné dopravy.
Zábavným a zároveň efektivním stylem vám přinášíme informace, ke kterým byste se sami nedostali.

Redakce

Na tvorbě pořadu Metrobus se podílí mnoho lidí – nejstarší už více než dva roky. Bez jejich přímé i nepřímé podpory by náš pořad vůbec nemohl vznikat ve formě, na kterou jste zvyklí. Kromě moderátorů, které nejčastěji vidíte na obrazovce, jsou nutní i lidé, co píší scénáře, pracují s kamerou nebo poté zpracovávají jednotlivé záběry ve střižně.
Ty nejdůležitější osoby vám vyjmenováváme na této stránce.

Vít Macháček - Aslanex
Vedoucí pořadu

Aslanex je zakladatelem Metrobusu a stále se ho snaží vést kupředu. Organizuje celou redakci a když zbude čas, rád tvoří videa na originální nebo kontroverzní témata. Aby toho nebylo málo, je i autorem tohoto webu... Když se zrovna nevěnuje dopravě, řeší politiku, hraje v Divadle Kámen nebo sedí u počítačových her.

František Dohnal - FraDo
Kameraman a střihač

František Dohnal neboli FraDo je 3. nejstarším členem Metrobusu. Stará se hlavně o technickou část věci jako je kamera nebo střih. Taky ale píše scénáře na recenze. Ve volnu hlavně hraje simulátory na počítači. Taky hraje divadlo, jezdí na horským kole a dělá železniční modeláře, ostatně železnice je jeho hlavní koníček.

Jiří Trsek - Anlex
Správce sociálních sítí

"Jsem tu 10 minut a nevím co tu dělám". Tak jsem se představil v náborovém videu na Metrobus. Je to ale pravda jen z poloviny. 10 minut zase tak moc daleko od pravdy není, protože jsem se k týmu Metrobusu přidal poměrně pozdě, ale druhá část výroku chybná je. Vím přesně co tu dělám - sleduju aktuality, připravuji a natáčím Expres, plním náš instagram a kromě toho střihám. Jsem takový multifunkční člověk. No a jinak? Pracuji, studuji, cestuji, hraju hry a samozřejmě šotím vše co jezdí a uveze to více než osm lidí.

Rafael Filsak - Raf
Redaktor

Je asi jasné, že mám rád dopravu a věci s ní spojené. Na Metrobusu působím od ledna 2018. Za tu dobu jsem natočil asi 10 videí. Nejraději a nejčastěji natáčím výluky nebo vymýšlím nové věci jako například sérii Adventní kalendář nebo Očima Metrobusu. Jsem rád za to, že tu mezi tolika fajn lidmi.

Daniel Černý - Dan
Redaktor

Ahoj, já jsem Dan, a členem Metrobusu jsem od října 2018. Mým velkým zájmem je doprava, ať už z pohledu nadšeného a aktivního cyklisty, pokojného cestovatele MHD, nebo politického aktivisty, bojujícího za podporu udržitelné mobility. Dále se zajímám o elektromobilitu, obzvláště trolejbusy/elektrobusy. Povoláním jsem technik 3D tiskáren, takže občas poznávám dopravu i z pohledu řidiče. Pro Metrobus hlavně píši scénáře, moderuji a střihám. U Metrobusu jsem začal realizací videa Závod přes Libeňský most. Nyní mě můžete znát především z Expresu a pravidelných úterních videí.

Michal Makl - Michal
Redaktor

Ahoj, jsem na Metrobusu od Dubna 2019. Překvapivě mám rád MHD a vše s tím spojené.V budoucnu chci studovat Design nebo žurnalistiku. Chtěl bych pracovat jako reportér v nějaké televizi nebo moderátor různých pořadů, v budoucnu mám v plánu i herectví. Metrobusu se snažím dát co nejvíce volného času a budu se snažit vás ve videích informovat a pobavit. Doufám, že vás diváky nezklamu :-)

Jan Škopek - Honza
Redaktor

Já jsem Honza. Jako všichni z Metrobusu mám i já rád veřejnou hromadnou dopravu, ať už se bavíme o jednotlivých prostředcích, dopravních systémech nebo udržitelné mobilitě i když největší zálibu jsem našel asi v železnici. Velice rád trávím volné chvíle v mapách a jízdních řádech, pokud to čas dovolí, tak i v samotném vlaku. Kromě tohoto velkého koníčku mě ale baví i samotná žurnalistika. K Metrobusu, který je ideálním zkloubením mých dvou největších zájmů, jsem se přidal v březnu 2019.

Martin Rychtera - MartinR
Kameraman

Ahoj jmenuji se Martin Rychtera a zajímám se o dopravu. Proto jsem se přidal k Metrobusu. Členem Metrobusu jsem od Prosince roku 2018. Moje nejoblíbenější linka je 138 - sídliště Skalka - Skalka - Kačerov - Ústavy Akademie věd. Když je čas tak se zajímám o vlaky. Bydlím v Královéhradeckém kraji.

Ondřej Tenkrát - OndraBus
Kameraman

Ahoj jsem Ondra a zajímám se o autobusy. Můj nejoblíbenější dopravce je DPP. Jelikož bydlím mimo Prahu tak autobusy v Praze mám velmi rád. První video s kterým jsem pomáhal byl Den dětí Braník a Kačerov.

Děkujeme také lidem, kteří nám vypomáhají občasně a kteří s námi spolupracovali v minulosti:
Václav Novák, Lukáš Kozmer, Helena Macháčková, Josef Sklenička, Matěj Havránek, Dominik Mašek, Vašek Burian a další...