Jsme Metrobus

Vytváříme komentovaná videa z hromadné dopravy.
Zábavným a zároveň efektivním stylem vám přinášíme informace, ke kterým byste se sami nedostali.

Redakce

Na tvorbě pořadu Metrobus se podílí mnoho lidí – nejstarší už více než dva roky. Bez jejich přímé i nepřímé podpory by náš pořad vůbec nemohl vznikat ve formě, na kterou jste zvyklí. Kromě moderátorů, které nejčastěji vidíte na obrazovce, jsou nutní i lidé, co píší scénáře, pracují s kamerou nebo poté zpracovávají jednotlivé záběry ve střižně.
Ty nejdůležitější osoby vám vyjmenováváme na této stránce.

Vít Macháček - Aslanex
Vedoucí pořadu

Opravdu, jsem zakladatelem Metrobusu a stále se ho snažím vést kupředu. Organizuji celou redakci a když zbude čas, rád tvořím videa na originální nebo kontroverzní témata. Aby toho nebylo málo, jsem i autorem tohoto webu... Když se zrovna nevěnuji dopravě, řeším politiku, hraji v Divadle Kámen nebo sedím u počítačových her. Taky studuji dopravní vysokou školu.

František Dohnal - FraDo
Kameraman a střihač

Do Metrobusu jsem přišel v době, kdy se natáčela 50. recenze zastávky-Praha - Stodůlky. Z týmu, který v té době tvořil Metrobus jsme zbyli pouze dva, já a Aslanex. Po celou dobu dělám spíše technickou stránku věci. Tím je myšleno natáčení a následný střih. I díky Metrobusu teď studuji filmovou a televizní tvorbu. Mám ale za sebou i dvě celá videa, které jsem moderoval a taky namátkově píši scénáře. Ve volnu pracuji, učím se novým technikám a grifům v natáčení, nebo hraji v divadle. A kdyby jste chtěli poznat moje videa, tak je poznáte tím, že jsou střihána trochu jinak, nežli jiná :D.

Jiří Trsek - Anlex
Správce sociálních sítí

"Jsem tu 10 minut a nevím co tu dělám". Tak jsem se představil v náborovém videu na Metrobus. Je to ale pravda jen z poloviny. 10 minut zase tak moc daleko od pravdy není, protože jsem se k týmu Metrobusu přidal poměrně pozdě, ale druhá část výroku chybná je. Vím přesně co tu dělám - sleduju aktuality, připravuji a natáčím Expres, plním náš instagram a kromě toho střihám. Jsem takový multifunkční člověk. No a jinak? Po Praze vozím kaštany tramvají a ve volných dnech cestuji, hraju hry a samozřejmě šotím vše co jezdí a uveze to více než osm lidí.

Rafael Filsak - Raf
Šéfredaktor Adventního kalendáře

Je asi jasné, že mám rád dopravu a věci s ní spojené. Na Metrobusu působím od ledna 2018. Za tu dobu jsem natočil asi 10 videí. Nejraději a nejčastěji natáčím výluky nebo vymýšlím nové věci jako například sérii Adventní kalendář nebo Očima Metrobusu. Jsem rád za to, že tu mezi tolika fajn lidmi.

Daniel Černý - Dan
Šéfredaktor Expresu

Ahoj, já jsem Dan, a členem Metrobusu jsem od října 2018. Mým velkým zájmem je doprava, ať už z pohledu nadšeného a aktivního cyklisty, pokojného cestovatele MHD, nebo politického aktivisty, bojujícího za podporu udržitelné mobility. Dále se zajímám o elektromobilitu, obzvláště trolejbusy/elektrobusy. Momentálně opravuji kola v nejmenovaném růžovém bikesharingu ;) . U Metrobusu jsem začal realizací videa Závod přes Libeňský most. Nyní mě můžete znát především z Expresu a pravidelných úterních videí.

Michal Makl - Michal
Redaktor

Ahoj, jsem na Metrobusu od Dubna 2019. Překvapivě mám rád MHD a vše s tím spojené.V budoucnu chci studovat Design nebo žurnalistiku. Chtěl bych pracovat jako reportér v nějaké televizi nebo moderátor různých pořadů, v budoucnu mám v plánu i herectví. Metrobusu se snažím dát co nejvíce volného času a budu se snažit vás ve videích informovat a pobavit. Doufám, že vás diváky nezklamu :-)

Jan Škopek - Honza
Redaktor

Já jsem Honza. Jako všichni z Metrobusu mám i já rád veřejnou hromadnou dopravu, ať už se bavíme o jednotlivých prostředcích, dopravních systémech nebo udržitelné mobilitě i když největší zálibu jsem našel asi v železnici. Velice rád trávím volné chvíle v mapách a jízdních řádech, pokud to čas dovolí, tak i v samotném vlaku. Kromě tohoto velkého koníčku mě ale baví i samotná žurnalistika. K Metrobusu, který je ideálním zkloubením mých dvou největších zájmů, jsem se přidal v březnu 2019.

Martin Rychtera - MartinR
Kameraman

Ahoj! Já jsem Martin. K Metrobusu jsem se přidal v prosinci roku 2018. Vedlo mě k tomu nejen obliba k dopravě, ale i snaha o natočení nějakého videa. A to se i povedlo :) Nyní studuji na SŠ na Jesenické. Doufám, že se vám moje kamerovaná videa budou líbit! :) A celkově, že vás nezklameme! :)

Matěj Bubník - MMachr
Redaktor Expresu

Začínal jsem jako člověk, co občas něco napsal do Expresu. To byl Leden 2020, kdy nějak začala pandemie koronaviru ve světě. Když jsem se hlásil do redakce Metrobusu, myslel jsem si, že mě ani nevezmou. A proč? Protože v současnosti jsem nejmladší člen Metrobusu (A ještě nějaký ten pátek budu). Ale ono světe div se, vzali mě. Ale jak jsem se k myšlence, přihlásit se, přišel. Psal se duben 2019, kdy jsem byl na dni PID v Letňanech. Procházel jsem se kolem autobusu a najednou mi někdo klepe na záda. Tenkrát neznámý a dneska pro mě již známý Raf, který se mě zeptal, jak se mi akce líbí. Odpověděl jsem kladně. Potom jsem od něho dostal vizitku Metrobusu. Do té doby (Až na pár vyjímek) jsem o Metrobus nic neslyšel. Za pár týdnů vyšlo video z toho dne PID a viděl jsem se tam (Řeknu vám, že jsem tam vypadal jak... Něco). Čas plynul a nastal Listopad 2019 a já na stole náhodně našel právě tu vizitku, co mi dal Raf. Tak jsem asi dva měsíce sledoval videa na Metrobusu. 12.1.2020 po zhlédnutí Expresu #1 z vlaku Arrivy jsem si všimnul v popisku videa textu, kde je napsáno, že se stále nabírají lidi a tak jsem si řekl, že toho chci být součástí. Sedl jsem za počítač něco jsem rychle (Rychle = 2 hodiny) o sobě napsal a zmáčkl klávesu "Enter". A za šest dní jsem začal psát do Expresu. To není všechno. Za skoro přesně měsíc (Aslanex mi napsal 15.2 mohl počkat :D) jsem byl oficiálně v Metrobusu. Za toho půl roku co jsem zatím v Metrobusu jsem poznal super lidi (Řekl bych skoro kamarády) a jsem rád za to, že tu jsem. Na začátku jsem počítal, že budu maximálně něco psát do Expresu, ale teď mám již připravená videa. Wow. Metrobus je pro mě i škola (První škola co mě baví :D) Myslím to tak, že umím to, co jsem dříve neuměl. Nyní ale aby jste něco o mě věděli. Mezi moje koníčky patří: VHD (To nikdo určitě nečekal) Ping pong a hrát hry. Rád bych v budoucnu vystudoval ČVUT obor Jaderné fyziky. A nebo jiný obor. Prostě něco z ČVUT. Moje vysněné zaměstnání , již od tří let, je řidič tramvaje. Docela rozdíl že? Z ČVUT na řidiče tramvaje

Martin Starý - MWTV
Kameraman

Mé jméno je Martin, je mi 15 let a jako každý člen týmu Metrobus se zabývám dopravou. Ať už je to natáčení videí o ní na můj YouTube kanál, nebo celoodpolední projížďky Prahou. Doprava je můj koníček, kterému bych se chtěl věnovat i v budoucnu. Mám rád hlavně tramvaje, nejradši vozy KT8D5 a T6A5 DPP. Zda dělám něco jiného, než dopravu? Ano :) Jezdím na kole, hraju PC hry a rád taky kreslím. Do Metrobusu mě navedly 3 důvody. První se dá vyjádřit větou ,,Chci točit!!!!'' . Druhý je zase samozřejmý - miluju dopravu. A ten třetí? Kolegové a komunita. Po přijetí na discord server jsem zjistil, jak fajn je zdejší komunita a jak fajn kolegy bych mohl mít. A tak se ze mě od 21.9.2020 stal člen Metrobusu, konkrétně kameraman.

Děkujeme také lidem, kteří nám vypomáhají občasně a kteří s námi spolupracovali v minulosti:
Václav Novák, Lukáš Kozmer, Helena Macháčková, Josef Sklenička, Matěj Havránek, Dominik Mašek, Vašek Burian a další...