Archiv

Jak dnes Libeňský most vypadá

Jak dnes Libeňský most vypadá

Vlog před 3 dny

Libeňský most, neudržovaná stavba, kterou většina lidí raději přehlíží. My jsme se ale naopak podrobně podívali, co všechno se v něm dá najít.

Jak přes Libeňský most bez Libeňského mostu

Jak přes Libeňský most bez Libeňského mostu

Téma před 4 týdny

Jestli Libeňský most rekonstruovat nebo stavět nový, je jedna otázka, ale v obou případech zůstává nedořešený problém, kudy se vlastně bude jezdit během jeho uzavírky? Rozhodli jsme se to vyzkoušet originálním způsobem, který jste ještě nikdy neviděli.

Pražský železniční den 2018

Pražský železniční den 2018

Vlog před 6 týdny

Pravidelná akce oslavující pražskou železnici nám v září ukázala staré i moderní lokomotivy, vlakové soupravy, terminál Metrans i výtopnu Zlíchov. Přinášíme záběry z této události.

Adam Scheinherr o Libeňském mostě

Adam Scheinherr o Libeňském mostě

Rozhovor před 1 měsícem

Libeňský most, neudržovaná stavba, se kterou nikdo neví, co dělat. Až na Adama Scheinherra, který nám v tomto rozhovoru prozradil, co ho vede k přesvědčení, že by se měla zachovat a rekonstruovat současná stavba.

Libeňský most

Libeňský most

Recenze mostu před 1 měsícem

O problémech Libeňského mostu se píše a mluví téměř všude, ale málokdo tuší, jak je tato stavba rozlehlá a z čeho se skládá – na to jsme se tedy v této recenzi zaměřili.

Výluka na Vinohradské

Výluka na Vinohradské

Vlog před 2 měsíci

Znáte křižovatku Olšanské náměstí a víte, co tam chybí? Letošní výluka na Vinohradské to poměrně hezky ukázala.

Srpen 2018

Srpen 2018

Expres před 2 měsíci

Tolikrát jsme se zmiňovali o dojíždějících legendárních Žabotlamech, až v srpnu skutečně nastal onen poslední den. Kromě toho s novým školním rokem přichází změny v odbavovacím systému a dopravní akce.

Přezastávkovaná Kolbenova

Přezastávkovaná Kolbenova

Komentář před 2 měsíci

Tramvajová trať na Kolbenově se letos dočkala velké poctivé rekonstrukce, v rámci které přibylo i několik zastávek. Tušíte ovšem, jak jsou vzdálené od původních zastávek? Velice málo.

Poslední jízda Žabotlamem na S41

Poslední jízda Žabotlamem na S41

Bez Komentáře před 3 měsíci

Elektrická jednotka 451 Žabotlam vyjezdila své poslední měsíce v provozu na lince S41. Přinášíme pohled ze stanoviště strojvedoucího, jak taková jízda vypadá.

Šachy na lince 155

Šachy na lince 155

Komentář před 3 měsíci

Kolik dopravců se vystřídalo za poslední roky na lince 155? A hlavně, čím je to způsobeno?

Červenec 2018

Červenec 2018

Expres před 3 měsíci

Blíží se stavba železniční dráhy do Kladna a na letiště. Ale hlavně už započala stavba nových zastávek v Edenu a na Zahradním městě.

Most Barikádníků

Most Barikádníků

Recenze mostu před 3 měsíci

Víte, že byl Most Barikádníků otevřen ve stejný den jako most Libeňský? I když to není úplná pravda. Jeho celou historii vysvětlujeme v dnešní recenzi.