Archiv

Českem projede TGV

Českem projede TGV

Expres před 6 dny

Vlak s vodíkovým pohonem či vysokorychlostní souprava? Na železnici se alespoň marketingově prezentuje vše možné.

Trojská lávka

Trojská lávka

Recenze mostu před 8 dny

Nejsevernější most přes Vltavu v Praze a stále přeci jen na dosah centru. O osudu staré Trojské lávky slyšel asi každý, a teď máme příležitost si pečlivě prohlédnout novou.

Zowologická zahrada

Zowologická zahrada

Recenze zastávky před 4 týdny

Jezdila sem už jedna z prvních pražských autobusových linek, stejně tak dnes je vytížená návštěvníky okolních turistických atrakcí. Jmenuje se Zowologická zahrada... Ehm... Tak nějak...

Narozeninový stream Metrobusu

Narozeninový stream Metrobusu

Blog před 4 týdny

Slavíme 8. narozeniny! Tři hodiny si opět budeme povídat o dopravních i nedopravních tématech, rozebírat naši historii či se hádat o politice.

Doprava v Lisabonu

Doprava v Lisabonu

Vlog před 5 týdny

San Francisco, nebo Lisabon? Dan se každopádně podíval na vrub tamější hromadné dopravě i na naše prostředí nezvykle pravidelné dálkové vlaky.

Souboj titánů a o Smetaňák

Souboj titánů a o Smetaňák

Expres před 5 týdny

Praha představila nový informační systém, který pomůže s orientacím všem obyvatelům i návštěvníkům. Provozovatelé dálkových autobusů jdou do sebe a chodci s auty jakbysmet.

Nová tramvajová trať do Holyně

Nová tramvajová trať do Holyně

Téma před 6 týdny

Po 14 letech slibů o rozvoji tramvajové dopravy jsme se dočkali. Dvě nové zastávky na kraji Barrandova, jedna u nové zástavby a druhá poměrně daleko od zástavby staré. Několik dní po otevření jsme se zajeli podívat, jak celá stavba dopadla.

Osm linek MHD v Říčanech

Osm linek MHD v Říčanech

Téma před 7 týdny

Města jsou sice menší, ale stále dostatečně velká na samostatný provoz veřejné dopravy. Pomalu rozjíždíme sérii o MHD mimo Prahu a začínáme Říčany, které ve své nejmodernější podobě vypravují několik zelených minibusů zdarma každý den.

Tramvají do Odoleny Vody

Tramvají do Odoleny Vody

Expres před 7 týdny

Z téměř otevřené tramvajové trati, která ještě před pár týdny slibovala zastávku Kaskády, reportujeme další tramvajové projekty.