Náš web využívá technologii Cookies, díky které vás můžeme sledovat a zničit vám život. Stejně jako každý web.

Udělit souhlas Více informací

AK 2023: Upřímný průvodce PIDem

Šťastné a veselé!

Šťastné a veselé!

Agresivní cestující nepochopení žádným z namyšlených dopravních zaměstnanců... Takto vykreslenou Pražskou integrovanou dopravou přeci Advent skončit nemůže. Dnes se pokusíme řidiče uklidnit a přesvědčit, že to jde i jinak.

Rychlíkový příplatek

Rychlíkový příplatek

Jízdenka vypočtená podle počtu projetých pásem je základním pilířem Pražské integrované dopravy. Navazování na předplatný kupón ve osobním vlaku či spěšňáku ovšem může být slušný oříšek i pro průvodčího.

Jak vybrat ten správný spoj

Jak vybrat ten správný spoj

Na oblíbené trase našeho cestujícího jednou linkou bez přestupu do popovického pivovaru se přeci nemůže stát nic zlého. Jen tarifně mu to nevychází tak, jak by si přál. Jak je možné, že jízdenka včera stála jinak?

ZTP vs. vlaky

ZTP vs. vlaky

Už i Vláďa ví, že je vždy výhodnější si u průvodčího či na pokladně předem požádat o jízdenku PID. Výjimka ale potvrzuje pravidlo, jak se dozví dnešní cestující ZTP.

Jak mi ujelo poslední metro

Jak mi ujelo poslední metro

Pražská noční doprava překonává všechny evropské zvyklosti. Půlhodinový interval na většině linek do všech částí města nelze nic než chválit. Nebo vysvětlit neznalým kamarádům, kteří nestihnou doběhnout metro z hospody.

Jízdenka PID vs. vlaky

Jízdenka PID vs. vlaky

Jak už i Vláďa ví, o jízdenku PID je nutné vždy žádat předem, aby nedošlo ke zmatkům a dostali jste tu nejlevnější. Aby to ovšem nebylo jednoduché, i mezi jednotlivými vlaky nyní našel Franta rozdíl.