Komentáře

Zdražíme jízdné?

Zdražíme jízdné?

Komentář před 11 dny

Cena dlouhodobého i krátkodobého jízdného v Praze se za posledních 10 let prakticky nezměnila. Dává smysl jízdné zvednout ve srovnání s jinými městy, množstvím spojů nebo inflací?

Červenobílý PID

Červenobílý PID

Komentář před 2 měsíci

Město Praha se rozhodlo revolučním způsobem změnit vizuální identitu Pražské integrované dopravy. Nápad dobrý, ale jak dopadlo provedení?

Jak zrychlit tramvaje

Jak zrychlit tramvaje

Komentář před 4 měsíci

Ač jsou tramvaje oblíbený a efektivní dopravní prostředek pro cesty po městě, dlouhodobě je trápí nízká cestovní rychlost ve srovnání s jinými dopravními prostředky. Aslanex v tomto komentáři ukazuje dva nápady, na co se zaměřit, aby se rychlost zvýšila.

Kvalita vs. stáří autobusů PID

Kvalita vs. stáří autobusů PID

Komentář před 5 měsíci

Se zvyšujícími se nároky na dopravce v PID vznikl i zajímavý standard - nejvyšší stáří autobusů. Všechna vozidla, která určené stáří překročí, musí být bez ohledu na technický stav vyřazena.

Podvozek vs. 15T

Podvozek vs. 15T

Komentář před 6 měsíci

Kritických ohlasů se za posledních 11 let sneslo na nejnovější pražské tramvaje 15T více než dost. Ale co jejich podvozky?

Přicházíme o místní nádražní znělky

Přicházíme o místní nádražní znělky

Komentář před 7 měsíci

Správa železnic plánuje postupně zjednodušovat nádražní hlášení. Začala opravdu kontroverzním krokem bez jistého užitku, totiž zrušením originálních znělek, které přidávali energii každému většímu nádraží.

Nástupiště, ze kterého nevede podchod

Nástupiště, ze kterého nevede podchod

Komentář před 8 měsíci

Na nádraží Vršovice otevřeli nové čtvrté nástupiště... jenže neotevřeli k němu vedoucí podchod. Jak myslíte, že na něj teď cestující chodí? A jak se k jejich bezpečnosti staví Správa železnic?

Proč DPP omezuje dopravu?

Proč DPP omezuje dopravu?

Komentář před 11 měsíci

Celé Česko trpí velkým nedostatkem řidičů autobusů. V posledních měsících se to projevuje i u městského dopravce DPP, který se rozhodl své problémy řešit omezením dopravy, přestože jiní dopravci nabídli své kapacity na pomoc.

Přejmenujeme PID?

Přejmenujeme PID?

Komentář před rokem

Pod značkou Pražská Integrovaná Doprava a její zkratkou PID si všichni hned představíme funkční dopravní systém v Praze a Středočeském kraji. Co byste řekli, kdybychom tuto zavedenou značku zahodili a vymysleli novou?

Smogové jízdné zdarma?

Smogové jízdné zdarma?

Komentář před rokem

V rámci ochrany obyvatel Prahy před smogem zavedl magistrát opatření v podobě MHD zdarma při vyhlášení smogové situace. Pomůže to?