Archiv

Kartomaty v autobusech spuštěny

Kartomaty v autobusech spuštěny

Expres před 2 dny

DPP spustil možnost nákupu jízdného kartou v městských autobusech. Ostatní dopravci čekají, stejně jako čekají další možnosti nákupu - automat totiž nabízí pouze 3 základní varianty jízdného.

Libocká

Libocká

Recenze zastávky před 11 dny

Zastávka mezi sídlišti, která ale rozhodně sídlištně nepůsobí. Z bývalé návsi už zbyl snad jen kostel a podivný ostrůvek, který právě prostředí zastávky utváří.

Nový hlas v tramvajích

Nový hlas v tramvajích

Expres před 3 týdny

První vlna zavádění nového hlasu PID dorazila do tramvají! V blízkých měsících se dočkáme i městských autobusů a následně pomalu i příměstských.

Do Tater za tramvají a lanovkou

Do Tater za tramvají a lanovkou

Vlog před 3 týdny

Vzpomínáme na letní prázdniny, kdy se letos Aslanex podíval do Tater na pár nezvyklých forem dopravy. Zaujala ho více horská tramvaj z Popradu, nebo lanovky na Skalnaté pleso, z nichž je každá jiná?

Metro D na sever

Metro D na sever

Trasa nové linky metra z Písnice na Pankrác je touto dobou už pevně daná a na několika místech se dokonce kope. Jak to ale vypadá s pokračováním na sever? Jak se uvažuje o obsluze Žižkova či tangenciálních podzemních linkách?

Tramvaje do Bohnic

Tramvaje do Bohnic

Dříve velké plány na nahrazení téměř veškeré autobusové dopravy v Bohnicích tramvajemi s několika trasami dnes upadl do výrazně úspornější varianty jediné tratě s úvraťovým ukončením na Krakově...

Lanovka na Bohnice

Lanovka na Bohnice

Evropský trend zavádění lanovek do městské hromadné dopravy se rozšiřuje i do Prahy. Je ovšem dobrou volbou zrovna spojení Podbaby s Bohnicemi, kde budou dvě stanice ze tří umístěné od cílů cestujících nepohodlně daleko?

Tramvaj na Dědinu

Tramvaj na Dědinu

Jeden ze šťastnějších projektů, který se od minulé doby posunul přímo do fáze výstavby. Ač se o současném projektu téměř nemluví, zajímavým způsobem řeší například zachování stromové aleje.