Recenze mostů

Lahovický most

Lahovický most

Recenze mostu před 1 měsícem

Nenápadný silniční most na jihu Prahy se tyčí nad řekou mezi povodňovými pláněmi. Tyčí se celkem vysoko, zejména pro pěší, kterým nabízí i dvě stylové vyhlídkové věže.

Most Inteligence

Most Inteligence

Recenze mostu před 3 měsíci

Ponurá minulost, nejistá budoucnost, a přesto kouzelné místo na procházku vysoko nad Vltavou, dvěma železničními tratěmi a jednou tramvajovou, s pohledy na okolní skály a tajemný tunel... Železničnímu mostu Inteligence se těžko vyrovnává.

Barrandovský most

Barrandovský most

Recenze mostu před 5 měsíci

Nejzamotanější křižovatka, nejvytíženější spojka přes Vltavu, nejširší vozovka... Co vše potkáte na výrazné betonové stavbě zvané Barrandovský most?

Železniční most

Železniční most

Recenze mostu před 6 měsíci

Historicky i současně železničně významná spojnice Smíchova nabízí podrobné pohledy na technologie výhybek, návěstidel či kolejnic, i díky možnosti se těsně vedle vlaku projít po zavěšených lávkách...

Palackého most

Palackého most

Recenze mostu před 10 měsíci

Nejjižnější tramvajový most je zároveň jedním z nejstarších pražských mostů. Odpovídá tomu jeho vytížení, a bohužel také jeho estetický stav.

Jiráskův most

Jiráskův most

Recenze mostu před 11 měsíci

Už při výstavbě Jiráskova mostu bylo počítáno s jeho využitím jako kapacitní silniční spojnice... a to se i povedlo. Výsledek je jednoduchý a funkční.

Most Legií

Most Legií

Recenze mostu před rokem

Historie Mostu Legií a jeho předchůdců sahá až do 19. století. Přesto si dodnes udržuje slušný technický stav a dobře slouží.

Mánesův most

Mánesův most

Recenze mostu před rokem

Mánesův most je vlastně nástupce Karlova mostu. Vede z Pražského hradu na Staré Město, nabízí střídmou architekturu z počátku kubismu a v okolí není moc místa. Přesto se se svou těžkou pozicí vyrovnává dobře.

Negrelliho viadukt

Negrelliho viadukt

Recenze mostu před rokem

Díky právě dokončované rekonstrukci jsme se mohli podívat na nejvýznamnější pražskou železniční stavbu - Negrelliho viadukt. Spojuje velkolepou historii, moderní prvky i podivnou bariéru mezi Novým Městem a Karlínem.

Čechův most

Čechův most

Recenze mostu před rokem

Původní plán na velkolepé propojení Starého Města a Letné zůstal u Čechova mostu. Je ale díky tomu tak honosný a zdobný, že podobný velký ocelový most v Praze nenajdete.

Štefánikův most

Štefánikův most

Recenze mostu před rokem

Rozebíráme jeden z nejstarších i nejmladších mostů: Štefánikův. Na první pohled působí čistě a funkčně, ale když ho projdeme podrobně, bohužel zjistíme, že v ničem nevyniká a v lecčems selhává.

Hlávkův most

Hlávkův most

Recenze mostu před 2 roky

Největší pražský ostrov si zaslouží i velký most – vede po něm magistrála, tramvaj, pod ním metro a dřív po něm chodila prasata. Dnes pomalu sloužit přestává a uvidíme, jak se bude jeho rekonstrukce řešit.