Recenze mostů

Most Závodu míru

Most Závodu míru

Recenze mostu před 12 dny

Poslední pražský vltavský Most Závodu míru má pro Zbraslav nezanedbatelný význam - v blízkosti totiž žádný jiný most spojující oba břehy Vltavy nestojí, takže tento dosahuje intenzit vyšších než třeba most Trojský...

Most přes Krňov

Most přes Krňov

Recenze mostu před 7 týdny

Možná byste ho ani na první pohled mostem nenazvali, ale skutečně překonává jednu ze Zbraslavských tůní, která zaznamenává tisíciletou historii Berounky... Dnes se podíváme na sice neznámý, ale přesto unikátní Most přes Krňov.

Radotínský most

Radotínský most

Recenze mostu před 2 měsíci

Pro auta plní svou funkci skvěle, pro ostatní už nikoli. Nejdelší silniční stavba v Česku nese ve čtyřech částech Pražský okruh... My se jí ale budeme věnovat jako celku zvaný Radotínský most.

Lahovický most

Lahovický most

Recenze mostu před 3 měsíci

Nenápadný silniční most na jihu Prahy se tyčí nad řekou mezi povodňovými pláněmi. Tyčí se celkem vysoko, zejména pro pěší, kterým nabízí i dvě stylové vyhlídkové věže.

Most Inteligence

Most Inteligence

Recenze mostu před 6 měsíci

Ponurá minulost, nejistá budoucnost, a přesto kouzelné místo na procházku vysoko nad Vltavou, dvěma železničními tratěmi a jednou tramvajovou, s pohledy na okolní skály a tajemný tunel... Železničnímu mostu Inteligence se těžko vyrovnává.

Barrandovský most

Barrandovský most

Recenze mostu před 7 měsíci

Nejzamotanější křižovatka, nejvytíženější spojka přes Vltavu, nejširší vozovka... Co vše potkáte na výrazné betonové stavbě zvané Barrandovský most?

Železniční most

Železniční most

Recenze mostu před 8 měsíci

Historicky i současně železničně významná spojnice Smíchova nabízí podrobné pohledy na technologie výhybek, návěstidel či kolejnic, i díky možnosti se těsně vedle vlaku projít po zavěšených lávkách...

Palackého most

Palackého most

Recenze mostu před rokem

Nejjižnější tramvajový most je zároveň jedním z nejstarších pražských mostů. Odpovídá tomu jeho vytížení, a bohužel také jeho estetický stav.

Jiráskův most

Jiráskův most

Recenze mostu před rokem

Už při výstavbě Jiráskova mostu bylo počítáno s jeho využitím jako kapacitní silniční spojnice... a to se i povedlo. Výsledek je jednoduchý a funkční.

Most Legií

Most Legií

Recenze mostu před rokem

Historie Mostu Legií a jeho předchůdců sahá až do 19. století. Přesto si dodnes udržuje slušný technický stav a dobře slouží.

Mánesův most

Mánesův most

Recenze mostu před rokem

Mánesův most je vlastně nástupce Karlova mostu. Vede z Pražského hradu na Staré Město, nabízí střídmou architekturu z počátku kubismu a v okolí není moc místa. Přesto se se svou těžkou pozicí vyrovnává dobře.

Negrelliho viadukt

Negrelliho viadukt

Recenze mostu před rokem

Díky právě dokončované rekonstrukci jsme se mohli podívat na nejvýznamnější pražskou železniční stavbu - Negrelliho viadukt. Spojuje velkolepou historii, moderní prvky i podivnou bariéru mezi Novým Městem a Karlínem.