Náš web využívá technologii Cookies, díky které vás můžeme sledovat a zničit vám život. Stejně jako každý web.

Udělit souhlas Více informací

Nejvyšší čas soutěžit městské linky

Komentář

10. listopadu 2020 14:00 / připravil Aslanex

Jak Praha kontroluje finance vynakládané na zajištění autobusové dopravy? Proč někteří dopravci jezdí za pečlivě vysoutěžené ceny, ale jiní si cenu dopravního výkonu určují sami?

Sdílet:

Reklama

Diskuze

Odpovídáte na komentář uživatele zrušit

Milan

Míříte správným směrem, ale značně obecně - DP hl.m.Praha má cca 11,5tis zaměstnanců, ale řidičů TRAM cca 1,5tis, řidičů BUS cca 3tis a strojvedoucích + dozorčích metra by odhadem mohlo být obdobně jako řidičů TRAM = 1,5tis = V TZV. PŘÍMÉM VÝKONU SLUŽBY MÁ DP HL.M. PRAHY POUHOU CCA 1/2 ZAMĚSTNANCŮ, A TO SI MUSÍME UVĚDOMIT, ŽE ÚKLID JEHO VOZIDEL MHD PRO NĚJ DĚLAJÍ ZA,MĚSTANACI SOUKROMÝCH FIREM A TO SAMÉ SE TÝKÁ ÚDRŽBY VOZŮ METRA! Jsem přesvědčen, že u soukromé společnosti-dorpavce takový stav je nereálný, protože ta by rozhodně neměla vyvoditelnou cca 1/4 zaměstnanců tzv. kancelářských krys, pro které DP hl.m Prahy vydržuje ohromně velké budovy centrálního dispečinku v ul. Na Bojišti, Generálního ředitelství DP hl.m. Praha na Sokolovské u metra Vysočanská (zde je navíc v pronájmu) a tzv. věžáku za vjezdem do areálnu Depa Kačerov!

Aslanex Tým Metrobusu

Souhlasím s vámi, že poukazujete na konkrétní problémy, proč je DPP tak drahý. Zavedení soutěží by na něj ale reálně tlačilo tyto náklady snížit, protože by jinak přišel o výkony a i ti "neproduktivní" zaměstnanci by přišli o práci.

Pavel

Bohužel se obávám, že je to porovnávání hrušek s jablky - zapomínáte, že DP se stará o zastávky, o předprodej, o automaty na jízdenky, provozuje informační centra, telefonickou infolinku atd. atd. - to jsou služby pro celou PID, nikoliv jen pro DP, a v těchto službách pracuje spousta lidí i techniky. Kromě toho jsou tam ještě další aspekty - celé by to bylo třeba od všech těchto aspektů očistit a rozšifrovat mnohem podrobněji a ne to povrchně porovnávat v 5 minutovém videu, to se nezlobte...

Jara

S tímto se musí souhlasit. Ale v době, kdy je MHD v Praze nastavena jako integrovaná doprava. Měl by vše řídit organizátor dopravy, tím je u nás ROPID. Tam spadá zastávková služba, různé stupně zajišťování provozu, kam spadají dopravní opatřeni atd, dispečink má Ropid taky. Ale logicky každý větši dopravce musí mít i svůj k řízení svých lidi. By tedy zajišťoval ROPID. Ono je taky potřeba si uvědomit, že DPP vlastní i některé pozemky, na kterých soukromí dopravci například zastavují v zastávkách, ale už kolikrát neplatí za jejich užívání. Kolik jenom soukromých dopravců odstavují vozidla na Leťnanech, Smíchovském nádraží, Zličín už teď nově není DPP ale dříve apod. Ale platí tito dopravci opravdu za tento odstav? A že to není málo!!!Nebo jenom šetří své vozokm spojené s nájezdem a odstavem z linky do garaží? A další věci jsou i dodržování režimů řidiču. Až přestane platit vyjimka na linky do 50km, kdy se jezdi bez karty nebo kolečka, takk už ceny za vozokm budou taky vyšší, když bude potřeba si dávat pozor na režim jízdy u svých zaměstnanců a držet si provozní rezervy na zaměstancích.