Náš web využívá technologii Cookies, díky které vás můžeme sledovat a zničit vám život. Stejně jako každý web.

Udělit souhlas Více informací

Tramvajová trať do Zdib nedopadne dobře

Komentář

7. listopadu 14:00 / připravil Aslanex, FraDo

Příměstské tramvaje mohou být funkční budoucností kapacitní a ekologické dopravy. Není tomu tak ale v případě projektu trati do Zdib, respektive ke Zdibským polím, která většině cestujících spíše uškodí. Aslanex vysvětluje souvislosti.

Doporučujeme i článek na Tram-bus.cz:
https://tram-bus.cz/tramvajova-trat-z-kobylis-pres-zdiby-do-sedlce/

Sdílet:

Reklama

Diskuze

Odpovídáte na komentář uživatele zrušit

Michal N

Ja jsem z Líbeznic, což je hned vedle. Nám to tu asi vadit nebude, protože 348 na Ládví nezruši ani nezkrátí do zdib, ale je prý uvažováno prodloužení tratě ze zdib až sem, což tady asi nikdo nechce.

Milan

Jsem přesvědčen, že regionální/příměstská tramvaj může být atraktivní jedině za splnění dvou podmínek, jimiž je rychlost a spolehlivost/pravidelnost spojení, které dle mě jdou splnit jedině tím, že maximálně možně (miimálně mimo zastavěné území obcí a měst) bude vedena po samostatných drážních tělesech a i Praze bude po pozemních komunikacích vedena co nejkratší dobu - čili rozhodně ne k či přímo do centra Prahy, ale s co největší směrovou nabídkou přestupů na spoje MHD, což u regionální TRMAvaje jedoucí přes současnou konečnou Vozovna Kobylisy znamená od =M=C Kobylisy nekopírovat nesmyslně jeho trasu po povrchu, ale regionální TRAMvaj raději směřovat ke stanici =M=B Palmovka, a tam ji ukončit nebo potenciálně vést dále po stávajících tratích přes Nádraží Liběň na Lehovec, a dále po nových přes Vinoř do Brandýsa nad Labem - Staré Boleslavy (cca ve směru - https://mapy.cz/s/lopanuzobe).