Archiv

Pražská tramvajová síť

Pražská tramvajová síť

Téma před 4 týdny

142,7 kilometru kolejí, 248 světelných křižovatek, 276 zastávek a 34 linek, tvoří celou pražskou tramvajovou síť. Dan vás provede statistikami a pak možná naznačí, co se chystá.

Proč DPP omezuje dopravu?

Proč DPP omezuje dopravu?

Komentář před 5 týdny

Celé Česko trpí velkým nedostatkem řidičů autobusů. V posledních měsících se to projevuje i u městského dopravce DPP, který se rozhodl své problémy řešit omezením dopravy, přestože jiní dopravci nabídli své kapacity na pomoc.

Libeňský most

Libeňský most

Recenze zastávky před 6 týdny

Raf si všiml posledního, co jsme na Libeňském mostě vynechali - tramvajové zastávky. Svým vzhledem a stavem připomíná samotný most, i když je na tom v rámci mostu spíš lépe než hůře.

Štefánikův most

Štefánikův most

Recenze mostu před 1 měsícem

Rozebíráme jeden z nejstarších i nejmladších mostů: Štefánikův. Na první pohled působí čistě a funkčně, ale když ho projdeme podrobně, bohužel zjistíme, že v ničem nevyniká a v lecčems selhává.

Internet v metru i ve vlacích

Internet v metru i ve vlacích

Expres před 2 měsíci

Středočeskému kraji se podařilo vyjednat novou smlouvu s Českými drahami, zatímco DPP úspěšně spouští další signál v metru a objednává velkokapacitní autobusy.

Sídliště Spořilov

Sídliště Spořilov

Recenze zastávky před 2 měsíci

Zastávka Sídliště Spořilov je pro jednu linku konečná, pro jinou konečná z druhé strany a pro další linku průjezdná. Všechny linky se tu ale zvládají obracet o 180 stupňů a tak je doprava pro toto zelené sídliště plné hřišť a škol poměrně nešťastná.

Doprava v Londýně

Doprava v Londýně

Vlog před 2 měsíci

V posledním prázdninovém vlogu se podíváme do města se snad nejstarší dopravní historií. Červené autobusy zná každý, ale co dalšího v Londýně zajišťuje městskou dopravu?

Trolejbus Ekova v Praze

Trolejbus Ekova v Praze

Expres před 2 měsíci

Samé dobré zprávy pro Prahu. Nový testovací trolejbus, nápady na železniční obchvat a trolejbus na Letiště nebo skoro začátek stavby Trojské lávky.

Videohra Voxel Tycoon

Videohra Voxel Tycoon

Téma před 2 měsíci

Dnes nakoukneme do digitálního světa! Anlex vám v krátkosti představí novou hru Voxel Tycoon, ve které spravujeme vlastní flotilu nákladních i osobních, silničních i železničních vozidel v krásném barevném světě.

Tunelbusy Očima Metrobusu

Tunelbusy Očima Metrobusu

Očima Metrobusu před 2 měsíci

Dlouho očekávané autobusové linky využívající tunely a další spojky Městského okruhu jsou vedením města neustále odkládány. Mají takové linky smysl a pokud ano, proč ještě nejezdí?